Ferencváros - Partizani Tirana, Bajnokok Ligája-selejtező visszavágó mérkőzés 2016. 07. 20.

velekdomi

A Ferencváros kezdője: Dibusz Dénes, Cristian Ramírez, Leandro de Almedia, Oliver Hüsing, Emir Dilaver, Lovrencsics Gergő, Gera Zoltán, Florian Trinks, Pintér Ádám, Varga Roland, Böde Dániel

A 14. percben Gera Zoli értékesítette a Cristian Ramirez által jól kiharcolt büntetőt. Alban Hoxha érezte az irányt, de a jobb alsó felé tartó labda csaknem védhetelenül vágódott a kapuba. Ezzel 1-0 ide. A meccs eztán egy újabb fordulatot vett: az FTC egyértelműen irányította a mérkőzést.

Egy albán játékos sérülése miatt kényszerű cseréhez folyamodott az ellenfél.

A negyvenedik percben egy Partizani beadást Hüsing szerencsétlenül szabadított fel, és Dibusz kapujának a felsősarokba bombázta a játékszert, így egy öngóllal vált ismét egállá a találkozó.

A második játékrészben a 21 esztendős Nagy Dominik Pintért, a szlovák válogatott Sesták Varga Rolandot váltotta.

Izgalmasan kezdődött a második félidő, a Ferencváros jobbnál jobb helyzeteket alakított ki, de nem sokra ment vele.

Az osztrák Djuricin Florian Trinks helyett állt be, ezzel próbált Thomas Doll lendületet vinni a játékba, bár a német remekül játszott a meccsen.

Folytatódott a nyomás, az összes pirosmezes játékos a saját térfelén volt, nem sikerült áttörnie a Fradinak a védelmet, így helyzetek ide, helyzetek oda, kétszer 15 perces hosszabbítás következett.

Az ellenfél folytonos időhúzásával nyögvenyelőssé tette a mérkőzést, bár a magyar csapat sem tudott egy igazán veszélyes helyzetet kialakítani.

Büntető-párbajra került sor, ahol az albán kapus elsőként rúgva, pimaszul bepanenkázta a labdát a hálóba.

A Fradi elveszette a meccset, így kiesett a BL-ből, négyből csak Nagy Dominiknek sikerült értékesíteni a 11-esét.